Spojené státy evropské názory geeků v debatě na G+

Podívejme se do Evropy svou starou českou tramvají

Na síti G+ se čile debatuje, posledně mne zaujal diskusní děj kolem SSE (Spojené státy evropské) pana Lukáše:
Názory (vytaženo z diskuze):
Praktické a zajímavé...Martin,
Cituji....Jo kamaráde ... to co tady je za byrokracii : to není snad nikde. Žil jsem 2 roky v UK, a doteď tam podnikám, živnosťák sem si založil online, za 2 minuty, jenom jsem vyplnil pár věci a dal odeslat, sociální a zdravotní mi strhávají z účtu automaticky - 2,5 libry tejdně za oboje. Takže nějákej 80 kč tejdně za sociální a zdravotní. A když jsem přijel a řek, že si chci platit i český pojištění a chci zpátky svojí karčitku, i když mám tu EU z anglie, tak co po mě chtěli za papíry vyplnit a sehnat a doložit, že jsem to tam platil : tak říkám, že nemám jak, že prostě mi to strhávaj a můžu jim dát leda tak výpis z účtu : kde uvidí jen HMRC a stejně budou vědět hovno, co to je ... No konečná ... Tady kvůli jedné věci, lítáš po 5 úřadech , tam všechno řeší HM Revenue & Customs, a nepotřebuješ 10 čísel a běhat po 10 úřadech ... stačí zavolat na jedno číslo a říct jim tvoje NIN a všechno s tebou vyřeší po tel nebo po netu ...
-
Tomáš: Je snadné nadávat na byrokracii z EU (zvlášť, když si to v mnoha ohledech zaslouží). Horší už je nadávat z pozice občanů státu, jehož představitelé neumějí vládnout o nic lépe (ať se to zdá k neuvěření, naši politikové jsou jen a pouze odrazem naší společnosti). Dodnes vzpomínám na dědečka, který mi celé dětství (ještě za socialismu) nadšeně vykládal o tom, proč se Evropa jednou sjednotí a překoná malicherné národní rozdíly ve prospěch přežití. Již před čtvrt stoletím doufal, že se alespoň moje generace dožije toho, jak jednotná Evropa uchová rozpadající se evropské hodnoty vůči populační záplavě z Asie, neustálému tlaku z východu ad. Jen proto, že nám současný model EU nesedí, neměli bychom se tohoto snu tak snadno vzdávat. Rozdrobené a rozhádané nárůdky kdesi uprostřed starého kontinentu nemají šanci sami přežít budoucnost, která se na nás valí.
Buďme sví, ale současně nedávejme šanci lokálním suverénům, kteří za přehnanou rétorikou národních zájmů vidí jedině výhody pro sebe a své (oficiální i neoficiální) skupiny. V uvědomělé pestrosti vidím sílu, v ucamraném chaosu jen hrabání si na svém písečku, o který brzo přijdeme.
EDIT: Mladším ročníkům vřele doporučuji výlet do evropských dějin posledních 60 let. Touto optikou je byrokratická EU rozhodně daleko od toho nejhoršího, co nás snadno mohlo potkat.

.....Aby nedošlo k mýlce – nezastávám se (současné) EU, ale myšlenky na společné evropské hodnoty (které jsou zřejmé hned, jak člověk Evropu opustí, nebo se jen dostane na její hranice). Mám řadu důvodů domnívat se, že ČR má mnohem větší šance v rámci širšího uskupení, než když bude (znovu) ponechána východním medvědům. I kdyby nás konec žárovek, sáhodlouhé zákony a další věci štvaly k utahání.
Co jsem chtěl říci hlavně – když na cokoli kafráme, měli bychom být schopni nabídnout, nebo alespoň nezaslepeně věřit v lepší alternativu. (A je asi nakonec lepší být trochu idealista, než extremista, či třeba ublížený nihilista. Idealisté – tedy ti bez vymytého/vypitého mozku – zpravidla produkují mnohem více užitku než škod.)
Mládí žízní po světě jako zdroji vzdělání a informací
-
Michal: cituji....Vesnička má družstvo které produkuje potraviny a dodává je do města. Pak ale obchodníci ve městě dostanou nabídku dovozce potravin z nějaké tramtárie a ti družstvu řeknou, že jsou drazí a že musí slevit na konkurenční cenu. Tak se moudré hlavy vesnice sejdou a zjisti, že se na jimi požadovanou cenu prostě nedostanou, neboť musí platit místní ceny a ty jsou podstatně vyšší než v té tramtárii.
Ale protože jsou to lidé pracovití a iniciativní, tak si řeknou, že začnou prodávat na trhu ve městě přímo. Prima, jenže k nákladům na produkci ještě přibudou náklady na dopravu a prodej, takže cena je v lepším případě stejná, jako v marketu. Jenže market dočasně sleví své zboží. Protože nižší cena vyhrává, tak opět zjistí, že se jim to nevyplatí. Když si porovnají své ekonomické možnosti oproti řetězci tak je jim jasné, že cenovou válku nevyhrají.
Opět se sejdou moudré hlavy vesnice a dohodnou se, že tedy budou produkovat potraviny jen pro sebe. Odpadnou tím náklady na dopravu a prodej, Jenže pořád potřebují nakoupit zboží denní potřeby, které nejsou s to vyrobit. Díky přerušenému obchodu však nemají zač. Lidé to tedy vyřeší tak, že někteří členové rodiny začnou dojíždět do města za prací. Důsledkem je ovšem to, že chybí pracovní síla v družstvu a to začne upadat. Lidé čím dál tím více zboží a potravin kupují ve městě a také dojíždí do něj čím dál tím více lidí.
Pak pár šejkům kdesi v poušti přeskočí v hlavě a začnou hnát cenu ropy nahoru. Tím se pro vesničany stane doprava drahou a pomalu ale jistě se začínají přesouvat do města, kde do práce mohou dojet i na kole, v rozumném čase. Uplyne dalších pár let a ve vesnici už až na par lidí nikdo není. Po dalších par letech jsou ze staleté vesničky už jen ruiny. Realita globalizovaného světa.

Náročné...pokračování příště ...to be continued!

Oblíbené příspěvky

MENU:

O nejvyšším dobru a zlu Sociální sítě Tenkrát na východě Dies irae Svoboda Ze smetiště internetu Den boje za svobodu a demokracii Vesele do života Příroda Videa Základ poznání czaktualne Kariera Můj pohled na svět Životospráva komentáře úvahy Historie Fotografie Události ve světě Analogie Dobrý vtip Evergreen Internetové smetiště Radujme se Ukrajina Válka Peníze Sametová revoluce internet CZportal Debaty a názory Facebook Google Láska ZIMA Za vaši a naši svobodu Amerika Analýza BonaFides Humor Islám Pověz mi co jíš... Počítače Notebooky Teroristé Trpajzlíci Zdraví a nemoc teen song's Cestování Fejeton Komunitní sítě Nemoci lidské News Novinky Názory Prezident Události na internetu Aktuální info Cicero Etické a humánní principy Horské panorama Hypertense Karel Kryl Osud Politika Psychopatologie Předjaří Příběhy Speed Rock Tenkrát na Západě Věda a svět Člověk a Nemoc Řecko Život na dlani Afrika Anděl Boží Muka Brilianty Cestování. Moře Cicero O stáří Civilizace Diamanty Diktatura Drahé kameny Evropa Evropská unie Hledání Hledání na internetu Izrael Jan Werich Kaddafi Korsika Legendy taneční hudby Les Lyžování Lékař Lékaři a vědci Martinské Holé Moudro Moudrost věků O víře Pitná voda a jiné nápoje Pohádka Pohádky Počasí Rusko a zlo Santorini Selský rozum Seneca Socialismus Srdce ze skla Teen Terra incognita The ultimate western Vitaminy Vánoce Zimní sporty český folklor a tance Škola 1968 ABBA Accordeon Agáta Alphaville Andrej Kiska Anna Kurnikova Anna Netrebko Atavismus Bajka o mravenci a cikádě Basshunter Blondie Bonnie Tyler Brandi Carlile Bubáci Bylinky Básník zpěvák a genius doby Christina Aquilera Diskuze Dobromysl obecná Domov Drozd zpěvný Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Exekutor v česku Fauna Forever Young Gigliola Cinquetti Harlej Hlad Homeless Houby Hroznové víno Imunita kojení a spánek Italie Kamenný most Kačaba Kelly Family Killing Me Softly Kobane Koně Krokonoše Kuras Káva La Marseillaise Lékař a bylinky Manipulace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Mince Mireille Mtahieu Mobbing Monitorovací přístroje Montgomery Jižní eskadrona Moonlight Shadow Moře Mustafa Kemal Atatürk Máj O Honzovi O dobrodiních Ochratoxiny Ovar Ovoce Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Placebo efekt Podnikání Podzim Povodně Prodavač a zákazník Psychózy Ptáci Přednosti stáří Přítel rodiny Rady a tipy Relax Roberta Flack Rostou Rumzeiss Rušičky Sestry Allanovy Smetana Sokrates Spánek Stoicismus Strach Suzi Quatro Swing Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Tenis The Beach Boys Time in The West Tomáš Halík U řeky Urska Zolnir Slovenia Judo Učitel Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen Václav Havel WCstory When I Fall In Love Wimbledon Zahrady Zelené Zemanta Zlato Zlato a investice internetové úložiště kávovar pirátství Úvod Úzkost Šmejdi Švejk Židovské

Vybraný příspěvek

Ptáci v přírodě. Drozd zpěvný. Příroda, Ptáci, Zahrady

Drozd zpěvný  Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj br...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...