Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy.

Pohádky jako manipulace dětského světa

Karel Kryl bard svobody české
Aleister Perdurabo
LEX TALIONIS

Tento pojem je složen ze dvou slov:
Lex (lat. - "zákon") a Talion (lat. „talio“ - odplata)
Znamená to odplácet stejné stejným – jedna ze zásad starověkého trestního práva (ius talionis), vycházející z tehdejšího vnímání práva.
Jeho původ je prehistorický, první písemné zmínky o něm pocházejí ze staré Mezopotámie....

Co ale v Česku?

Na změny už je dlouho pozdě...ono stačilo se v roce 1989 se členy KSČ nepárat a nespolčovat - prostě jim jen zákonem sebrat na dvacet let právo volit a být volen, dát jim zákaz soukromého podnikání (proti kterému tak krvavě bojovali) a současně na doživotí zákaz výkonu funkcí ve státní správě.
Od okresních tajemníků KSČ výše - nepodmíněné tresty za aktivní službu ve zločinecké organizaci v rozmezí 10 let až doživotí (podle "zásluh").
Estébáky jako vykonavatele represí potrestat obdobně, navíc na doživotí zbavit občanských práv. Totéž u prokazatelných agentů a udavačů.

1 400 000 tehdejších členů a kandidátů KSČ - řadových i "věrchušek" - by se tak dostalo "mimo hru" - a dnes by nebyli ani "kmotři", ani klausové, paroubkové, zemanové, kalouskové, rusnokové, babišové a nečasové...
Jen pitomec se ještě dnes může domnívat, že se tehdejší „soudruzi“ zalekli velice hlomozivého cinkotu klíčků a tiše se vytratili do kanálů zapomnění.
Ti schopnější totiž již seděli na kufrech s penězi a vyčkávali, až se stanou „kapitány průmyslu“ či zasednou za tučné bakšiše ve státních úřadech, v parlamentu nebo dozorčích radách erárem ovládaných podniků.
Prostě to chtělo tenkrát „vyčistit chlív“.
  Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…. Ale na to Češi ani tehdy „nedorostli“ a nejsou toho schopni ani dnes. A tak si vlastně nemají proč stěžovat – mají přesně to, co chtěli a co „potvrzují“ při každých volbách.
Jistý Adolf už dávno řekl, že dav je jen manipulovatelné stádo ovcí.
A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy – a to zdaleka nemohl nic vědět o českém národu Švejků a „vepřo zelo knedlíků“ - to by možná použil ještě ostřejší výrazy...
Co byste „novými“ volbami chtěli dosáhnout?
V té formě, v jaké dnešní „demokratické“ volby v Česku jsou, dopadnou vždy jen tak, jak se očekává.

Není třeba „měnit politiky“ – bylo by třeba „vyměnit voli(y)če“.

Ale kde vzít nové a nekrást?       Lubomír Pořízka

Oblíbené příspěvky

MENU:

O nejvyšším dobru a zlu Sociální sítě Tenkrát na východě Dies irae Svoboda Ze smetiště internetu Den boje za svobodu a demokracii Vesele do života Příroda Videa Základ poznání czaktualne Kariera Můj pohled na svět Životospráva komentáře úvahy Historie Fotografie Události ve světě Analogie Dobrý vtip Evergreen Internetové smetiště Radujme se Ukrajina Válka Peníze Sametová revoluce internet CZportal Debaty a názory Facebook Google Láska ZIMA Za vaši a naši svobodu Amerika Analýza BonaFides Humor Islám Pověz mi co jíš... Počítače Notebooky Teroristé Trpajzlíci Zdraví a nemoc teen song's Cestování Fejeton Komunitní sítě Nemoci lidské News Novinky Názory Prezident Události na internetu Aktuální info Cicero Etické a humánní principy Horské panorama Hypertense Karel Kryl Osud Politika Psychopatologie Předjaří Příběhy Speed Rock Tenkrát na Západě Věda a svět Člověk a Nemoc Řecko Život na dlani Afrika Anděl Boží Muka Brilianty Cestování. Moře Cicero O stáří Civilizace Diamanty Diktatura Drahé kameny Evropa Evropská unie Hledání Hledání na internetu Izrael Jan Werich Kaddafi Korsika Legendy taneční hudby Les Lyžování Lékař Lékaři a vědci Martinské Holé Moudro Moudrost věků O víře Pitná voda a jiné nápoje Pohádka Pohádky Počasí Rusko a zlo Santorini Selský rozum Seneca Socialismus Srdce ze skla Teen Terra incognita The ultimate western Vitaminy Vánoce Zimní sporty český folklor a tance Škola 1968 ABBA Accordeon Agáta Alphaville Andrej Kiska Anna Kurnikova Anna Netrebko Atavismus Bajka o mravenci a cikádě Basshunter Blondie Bonnie Tyler Brandi Carlile Bubáci Bylinky Básník zpěvák a genius doby Christina Aquilera Diskuze Dobromysl obecná Domov Drozd zpěvný Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Exekutor v česku Fauna Forever Young Gigliola Cinquetti Harlej Hlad Homeless Houby Hroznové víno Imunita kojení a spánek Italie Kamenný most Kačaba Kelly Family Killing Me Softly Kobane Koně Krokonoše Kuras Káva La Marseillaise Lékař a bylinky Manipulace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Mince Mireille Mtahieu Mobbing Monitorovací přístroje Montgomery Jižní eskadrona Moonlight Shadow Moře Mustafa Kemal Atatürk Máj O Honzovi O dobrodiních Ochratoxiny Ovar Ovoce Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Placebo efekt Podnikání Podzim Povodně Prodavač a zákazník Psychózy Ptáci Přednosti stáří Přítel rodiny Rady a tipy Relax Roberta Flack Rostou Rumzeiss Rušičky Sestry Allanovy Smetana Sokrates Spánek Stoicismus Strach Suzi Quatro Swing Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Tenis The Beach Boys Time in The West Tomáš Halík U řeky Urska Zolnir Slovenia Judo Učitel Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen Václav Havel WCstory When I Fall In Love Wimbledon Zahrady Zelené Zemanta Zlato Zlato a investice internetové úložiště kávovar pirátství Úvod Úzkost Šmejdi Švejk Židovské

Vybraný příspěvek

Ptáci v přírodě. Drozd zpěvný. Příroda, Ptáci, Zahrady

Drozd zpěvný  Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj br...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...