Ukrajinská vláda aktivovala rozbušku a nikdo neví, kdy vybuchne

Ukrajinská vláda aktivovala rozbušku a nikdo neví, kdy vybuchne

Napadení novinářky
22. listopadu 2013 – ukrajinskému národu ukradli jeho sen. Prezident Janukovič nepodepsal asociační dohodu s Evropskou unií. Lidé vyšli do ulic. Tím odstartovali mírné protesty.
noc z 30. listopadu na 1. prosince – prezident Janukovič prolil krev mírně protestujících studentů. Hodně zraněných civilistů, okolo 40 zraněných novinářů. Ukrajina se probudila v Bělorusku.

1. prosince – krvavý střet demonstrujících občanů se speciálními jednotkami Berkut v Bankové ulici.
1. prosince – občané obsadili Kyjevskou radnici, Dům odborů a Dům svobody.
9. prosince – stržení sochy Lenina v centru Kyjeva
11. prosince – speciální jednotky Berkut se snažily rozehnat demonstraci na náměstí, hodně zraněných, mezi nimi i národní opoziční poslanci.
12. prosince – posílení občanských barikád
17. prosince – poslanci města Moskvy přišli s návrhem, aby se jedna z moskevských ulic jmenovala podle speciálních jednotek Berkut
17. prosince – Janukovič podepsal s Ruskem dohodu o uzavření euroasijské smlouvy. Podmínky smlouvy nejsou dodnes plně sděleny veřejnosti.
25. prosince – brutální napadení ukrajinské novinářky Taťány Čornovil
1. ledna 2014 – demonstrující občané v poklidu oslavili příchod nového roku na Majdanu
3. ledna – napadení opozičního poslance Andreje Illyenka a advokáta Kyzina
6. – 7. ledna – demonstrující občané oslavili pravoslavné Vánoce na Majdanu
10. ledna – tři občanští aktivisté z Vasilkova byli odsouzeni za podezření o pokus o svržení sochy Lenina – každý z nich odsouzen na 6 let vězení
10. ledna – protesty proti rozsudku – střet se speciálními jednotkami – hodně zraněných (vč. bývalého ministra vnitra Lucenka)
16. ledna – ukrajinský parlament nelegitimním hlasováním odsouhlasil rozpočet na rok 2014 a přijal „pendrekové zákony“
20. ledna – střet v ulici Hruševského – ze strany speciálních jednotek se používají granáty, vodní děla (i když je venku -10stupňů), Molotov koktejly, střílí se slepými náboji. Boje přetrvávají dodnes.
20. ledna – prezident Janukovič povolil speciálním jednotkám použití ostrých nábojů ve střetech s demonstranty

Stovky tisíc lidí ve dne i v noci již dva měsíce protestují na hlavním náměstí Kyjeva a po celé Ukrajině proti režimu prezidenta Janukoviče. Naše revoluce má jméno – Revoluce cti. Ukrajinský lid touží po demokracii, protože dnes v 21. století v našem civilizovaném a medializovaném světě v Ukrajině stále vládnou: represe (vč. „odstranění“ nepohodlných lidí), uvěznění, zkorumpovanost soudů, mafiánské praktiky klanu prezidenta Janukoviče, vládní provokace neznají meze, krvavý hon na občanské aktivisty, opoziční poslance, občany nesouhlasící s režimem. Svoboda slova je ve vážném ohrožení, novináři jsou sledováni a brutálně napadáni. Občané jsou také napadáni, zastrašováni a je jim vyhrožováno. Slíbené maratorium na nepoužití síly od prezidenta Janukoviče nikdy nevstoupilo v platnost.

Občané Ukrajiny se obracejí na zástupce evropských států a Ameriky s prosbou o zavedení sankcí proti prezidentovi Janukovičovi a jeho vládě.


Ivanka Illyenko

Oblíbené příspěvky

MENU:

O nejvyšším dobru a zlu Sociální sítě Tenkrát na východě Dies irae Svoboda Ze smetiště internetu Den boje za svobodu a demokracii Vesele do života Příroda Videa Základ poznání czaktualne Kariera Můj pohled na svět Životospráva komentáře úvahy Historie Fotografie Události ve světě Analogie Dobrý vtip Evergreen Internetové smetiště Radujme se Ukrajina Válka Peníze Sametová revoluce internet CZportal Debaty a názory Facebook Google Láska ZIMA Za vaši a naši svobodu Amerika Analýza BonaFides Humor Islám Pověz mi co jíš... Počítače Notebooky Teroristé Trpajzlíci Zdraví a nemoc teen song's Cestování Fejeton Komunitní sítě Nemoci lidské News Novinky Názory Prezident Události na internetu Aktuální info Cicero Etické a humánní principy Horské panorama Hypertense Karel Kryl Osud Politika Psychopatologie Předjaří Příběhy Speed Rock Tenkrát na Západě Věda a svět Člověk a Nemoc Řecko Život na dlani Afrika Anděl Boží Muka Brilianty Cestování. Moře Cicero O stáří Civilizace Diamanty Diktatura Drahé kameny Evropa Evropská unie Hledání Hledání na internetu Izrael Jan Werich Kaddafi Korsika Legendy taneční hudby Les Lyžování Lékař Lékaři a vědci Martinské Holé Moudro Moudrost věků O víře Pitná voda a jiné nápoje Pohádka Pohádky Počasí Rusko a zlo Santorini Selský rozum Seneca Socialismus Srdce ze skla Teen Terra incognita The ultimate western Vitaminy Vánoce Zimní sporty český folklor a tance Škola 1968 ABBA Accordeon Agáta Alphaville Andrej Kiska Anna Kurnikova Anna Netrebko Atavismus Bajka o mravenci a cikádě Basshunter Blondie Bonnie Tyler Brandi Carlile Bubáci Bylinky Básník zpěvák a genius doby Christina Aquilera Diskuze Dobromysl obecná Domov Drozd zpěvný Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Exekutor v česku Fauna Forever Young Gigliola Cinquetti Harlej Hlad Homeless Houby Hroznové víno Imunita kojení a spánek Italie Kamenný most Kačaba Kelly Family Killing Me Softly Kobane Koně Krokonoše Kuras Káva La Marseillaise Lékař a bylinky Manipulace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Mince Mireille Mtahieu Mobbing Monitorovací přístroje Montgomery Jižní eskadrona Moonlight Shadow Moře Mustafa Kemal Atatürk Máj O Honzovi O dobrodiních Ochratoxiny Ovar Ovoce Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Placebo efekt Podnikání Podzim Povodně Prodavač a zákazník Psychózy Ptáci Přednosti stáří Přítel rodiny Rady a tipy Relax Roberta Flack Rostou Rumzeiss Rušičky Sestry Allanovy Smetana Sokrates Spánek Stoicismus Strach Suzi Quatro Swing Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Tenis The Beach Boys Time in The West Tomáš Halík U řeky Urska Zolnir Slovenia Judo Učitel Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen Václav Havel WCstory When I Fall In Love Wimbledon Zahrady Zelené Zemanta Zlato Zlato a investice internetové úložiště kávovar pirátství Úvod Úzkost Šmejdi Švejk Židovské

Vybraný příspěvek

Ptáci v přírodě. Drozd zpěvný. Příroda, Ptáci, Zahrady

Drozd zpěvný  Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj br...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...