Prezidenti a připomenutí výročí sametové revoluce z projevu Andrej Kiska

 Závidím Vám, že můžete býti hrdí na svého prezidenta! Třeba se toho ČR také někdy dočká...

Stačí se podívat a srovnání prezidentů...se nabízí


NOVEMBER 1989 
nám pripomína, akú moc a akú silu majú hodnoty, o ktoré vtedy išlo: sloboda, pravda, nádej, dôstojnosť, spravodlivosť, slušnosť. Akú majú tieto hodnoty moc a silu, ak ľudia nájdu vieru v samých seba, ak sa za tieto hodnoty postavia, hoci v tej chvíli nemôžu vedieť, ako dopadnú dejiny. 
Sme slobodní a za chyby, ktoré sme odvtedy urobili, nemôže 17. november. Nikdy do roku 1989 nebolo Slovensko také slobodné - a 25 rokov odvtedy bolo najdlhším obdobím slobody v celých našich dejinách. 
Chcem zagratulovať ľuďom na Slovensku, občanom Slovenskej republiky, pretože ste to vy, kto ste sa o tých 25 rokov slobody pričinili.
Vďaka slobode sme spoznali ale aj vlastné nedostatky a chyby, ktoré sme pred 25 rokmi o sebe nevedeli. Alebo sme si ich nechceli pripustiť. Tak, ako v mnohých ďalších krajinách, obávame sa o povahu našej demokracie, ak sa z nej vytrácajú hodnoty. 
Potrebujeme v sebe nájsť dostatok novej energie, ako prekonať občiansku pasivitu, únavu, rezignáciu. Potrebujeme si pripomínať, že nie je nič také ako "my a oni". Pretože nič nie je dané, dokiaľ sa s tým sami nezmierime.


Zdroj: Andrej Kiska

MENU:

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Anděl Andrej Kiska Anna Kurnikova Anna Netrebko Atavismus Bajka o mravenci a cikádě Básník zpěvák a genius doby Basshunter Blondie BonaFides Bonnie Tyler Boží Muka Brandi Carlile Brilianty Bubáci Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Cicero O stáří Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Domov Drahé kameny Drozd zpěvný Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy Evergreen Evropa Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fauna Fejeton Forever Young Fotografie Gigliola Cinquetti Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Homeless Horské panorama Houby Hroznové víno Humor Hypertense Christina Aquilera Imunita kojení a spánek internet Internetové smetiště internetové úložiště Islám Italie Izrael Jan Werich Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Killing Me Softly Kobane komentáře úvahy Komunitní sítě Koně Korsika Krokonoše Kuras La Marseillaise Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Lékaři a vědci Les Lyžování Máj Manipulace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Martinské Holé Mince Mireille Mtahieu Mobbing Monitorovací přístroje Montgomery Jižní eskadrona Moonlight Shadow Moře Moudro Moudrost věků Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory Nemoci lidské News Novinky O dobrodiních O Honzovi O nejvyšším dobru a zlu O víře Ochratoxiny Osud Ovar Ovoce Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz pirátství Pitná voda a jiné nápoje Placebo efekt Počasí Počítače Notebooky Podnikání Podzim Pohádka Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Prodavač a zákazník Předjaří Přednosti stáří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Psychózy Ptáci Radujme se Rady a tipy Relax Roberta Flack Rostou Rumzeiss Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Sestry Allanovy Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Spánek Speed Rock Srdce ze skla Stoicismus Strach Suzi Quatro Svoboda Swing Symphony no. 9 Škola Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina Teen teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé Terra incognita The Beach Boys The ultimate western Time in The West Tomáš Halík Trpajzlíci U řeky Učitel Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úvod Úzkost Václav Havel Válka Vánoce Věda a svět Velký švýcarský salašnický pes Verše Vesele do života Videa Vitaminy Vlasta Burian Volkswagen WCstory When I Fall In Love Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zahrady Základ poznání Zdraví a nemoc Ze smetiště internetu Zelené Zemanta ZIMA Zimní sporty Zlato Zlato a investice Židovské Život na dlani Životospráva

Oblíbené příspěvky

Vybraný příspěvek

Ptáci v přírodě. Drozd zpěvný. Příroda, Ptáci, Zahrady

Drozd zpěvný  Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj br...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...