Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy.

Pohádky jako manipulace dětského světa

Karel Kryl bard svobody české
Aleister Perdurabo
LEX TALIONIS

Tento pojem je složen ze dvou slov:
Lex (lat. - "zákon") a Talion (lat. „talio“ - odplata)
Znamená to odplácet stejné stejným – jedna ze zásad starověkého trestního práva (ius talionis), vycházející z tehdejšího vnímání práva.
Jeho původ je prehistorický, první písemné zmínky o něm pocházejí ze staré Mezopotámie....

Co ale v Česku?

Na změny už je dlouho pozdě...ono stačilo se v roce 1989 se členy KSČ nepárat a nespolčovat - prostě jim jen zákonem sebrat na dvacet let právo volit a být volen, dát jim zákaz soukromého podnikání (proti kterému tak krvavě bojovali) a současně na doživotí zákaz výkonu funkcí ve státní správě.
Od okresních tajemníků KSČ výše - nepodmíněné tresty za aktivní službu ve zločinecké organizaci v rozmezí 10 let až doživotí (podle "zásluh").
Estébáky jako vykonavatele represí potrestat obdobně, navíc na doživotí zbavit občanských práv. Totéž u prokazatelných agentů a udavačů.

1 400 000 tehdejších členů a kandidátů KSČ - řadových i "věrchušek" - by se tak dostalo "mimo hru" - a dnes by nebyli ani "kmotři", ani klausové, paroubkové, zemanové, kalouskové, rusnokové, babišové a nečasové...
Jen pitomec se ještě dnes může domnívat, že se tehdejší „soudruzi“ zalekli velice hlomozivého cinkotu klíčků a tiše se vytratili do kanálů zapomnění.
Ti schopnější totiž již seděli na kufrech s penězi a vyčkávali, až se stanou „kapitány průmyslu“ či zasednou za tučné bakšiše ve státních úřadech, v parlamentu nebo dozorčích radách erárem ovládaných podniků.
Prostě to chtělo tenkrát „vyčistit chlív“.
  Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…. Ale na to Češi ani tehdy „nedorostli“ a nejsou toho schopni ani dnes. A tak si vlastně nemají proč stěžovat – mají přesně to, co chtěli a co „potvrzují“ při každých volbách.
Jistý Adolf už dávno řekl, že dav je jen manipulovatelné stádo ovcí.
A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy – a to zdaleka nemohl nic vědět o českém národu Švejků a „vepřo zelo knedlíků“ - to by možná použil ještě ostřejší výrazy...
Co byste „novými“ volbami chtěli dosáhnout?
V té formě, v jaké dnešní „demokratické“ volby v Česku jsou, dopadnou vždy jen tak, jak se očekává.

Není třeba „měnit politiky“ – bylo by třeba „vyměnit voli(y)če“.

Ale kde vzít nové a nekrást?       Lubomír Pořízka

MENU:

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Anděl Andrej Kiska Anna Kurnikova Anna Netrebko Atavismus Bajka o mravenci a cikádě Básník zpěvák a genius doby Basshunter Blondie BonaFides Bonnie Tyler Boží Muka Brandi Carlile Brilianty Bubáci Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Cicero O stáří Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Domov Drahé kameny Drozd zpěvný Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy Evergreen Evropa Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fauna Fejeton Forever Young Fotografie Gigliola Cinquetti Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Homeless Horské panorama Houby Hroznové víno Humor Hypertense Christina Aquilera Imunita kojení a spánek internet Internetové smetiště internetové úložiště Islám Italie Izrael Jan Werich Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Killing Me Softly Kobane komentáře úvahy Komunitní sítě Koně Korsika Krakonoš Krokonoše Kuras La Marseillaise Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Lékaři a vědci Les Léto Lyžování Máj Manipulace Marie Rottrová Markéta Šichtařová Martinské Holé Mince Mireille Mtahieu Mobbing Monitorovací přístroje Montgomery Jižní eskadrona Moonlight Shadow Moře Moudro Moudrost věků Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory Nemoci lidské News Novinky O dobrodiních O Honzovi O nejvyšším dobru a zlu O víře Ochratoxiny Osud Ovar Ovoce Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz pirátství Pitná voda a jiné nápoje Placebo efekt Počasí Počítače Notebooky Podnikání Podzim Pohádka Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Prodavač a zákazník Předjaří Přednosti stáří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Psychózy Ptáci Radujme se Rady a tipy Relax Roberta Flack Rostou Rumzeiss Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Sestry Allanovy Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Sonata Arctica Spánek Speed Rock Srdce ze skla Stoicismus Strach Suzi Quatro Svoboda Swing Symphony no. 9 Škola Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina Teen teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé Terra incognita The Beach Boys The ultimate western Time in The West Tomáš Halík Trpajzlíci U řeky Učitel Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úvod Úzkost Václav Havel Válka Vánoce Věda a svět Velký švýcarský salašnický pes Verše Vesele do života Videa Vitaminy Vlasta Burian Volkswagen WCstory When I Fall In Love Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zahrady Základ poznání Zdraví a nemoc Ze smetiště internetu Zelené Zemanta ZIMA Zimní sporty Zlato Zlato a investice Židovské Život na dlani Životospráva

Oblíbené příspěvky

Vybraný příspěvek

Ptáci v přírodě. Drozd zpěvný. Příroda, Ptáci, Zahrady

Drozd zpěvný  Svatý Martin na svém koni jede cestou mrazivou. U cesty se stařec choulí: „Obdaruj mě almužnou!“ „Co ti dám, můj br...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...